Magyar Pokémon Mystery Dungeon szerepjáték
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magyar Pokémon Mystery Dungeon szerepjáték
 
KezdőlapPortalLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 -= Útmutató a fórumhoz =-

Go down 
SzerzőÜzenet
Aurora
Adminisztrátor
Aurora


Hozzászólások száma : 18
Csatlakozás ideje : 2012. Jun. 10.
Age : 29

-= Útmutató a fórumhoz =- Empty
TémanyitásTárgy: -= Útmutató a fórumhoz =-   -= Útmutató a fórumhoz =- EmptySzer. Jún. 13, 2012 8:41 am

Figyelembe vesszük, hogyan állsz hozzá a fórum előírásaihoz, szabályzatához. Útmutatóként szolgál. Jó, ha most mondom: betartásuk mindenkinek kötelező, kivétel nélkül! Nem igen kedvelem a kivételezést, ám szerintem más is pontosan így van vele. Tartsátok tiszteletben a netikettet, ergo a kommunikációban és a hozzászólások elküldésében szereplő szabályzatot, melyek alapvetőek egy FRPG oldal életében. Nem szeretnék rossz magaviseletet tapasztalni ebben a fórumközösségben, szóval tessék jól viselni magatokat! Igen, talán bőven fogalmaztam, s ilyenkor jó, ha többször átfutjátok a szabályokat, nehogy valami kimaradjon, de szerintem ezzel nem lesz gond. ^^ Ha valaki ne lenne tisztában a netikett szabályaival, akkor szemléltetem néhány sorban:



-= Netikett =-

Mint már előbb említettem, a netikett a kommunikációban és a hozzászólások elküldésében való fontos illemszabály. Ha valaki nem tartja be őket, szigorúan büntethetőnek minősül! Nem vagyok se elnéző, se eltekintő az effajta minősíthetetlen viselkedésektől. Ezért is mindenféle trágár szavat használni OFF vagy RP témában szigorúan tilos! Az animében, a játékokban vagy a mangában talán káromkodtak? Egy-két pikáns megjegyzés ugyan elhangzott az animén és játékokon belül, mégse használtak cenzúrázni való szavakat. Nos, ebben valóban keménykezű vagyok: a csillaggal és egyéb jelekkel cenzúrázott részletekkel is felejtsétek el. Fogjátok fel úgy a szerepjátékot, mintha regényt írnátok (ami nem is áll messze a valóságtól). Már jó párszor tapasztaltam más FRPG oldalakon, hogy a rutinosabbak 1,5-2 oldalt írnak minimum, habár nem ezt várom el. Jómagam is hozzászoktam a hosszabb, eseménydúsabb posztokhoz. Öröm látni, hogy mennyi munkát fektetnek bele az FRPG oldal közösségének összekovácsolásáért, ám most jól eltértem attól, amit igazán akartam mondani. Nos, azt gondolom, hogy kellő fantáziával képesek vagytok rossz, csúnya szavak nélkül is letaglózót írni, ha netán az RP-n belül egy rivális karaktert le akarsz dorongolni. De fő, hogy OFF témában, RP-ben sem tolerálom a káromkodást.
A másik, amit a netikett kategóriába sorolhatnám, az a politikai és vallási nézetek sértése. Még sose volt rá gondom, hogy valakit emiatt büntessek meg vagy vesszek össze egy FRPG közösségen belül. Nem is volt okom. Ez a téma nem ide tartozik, ergo ezt tartogassátok meg a szerepjátékon kívülre! Emellé tartozik a szexuális, a 18 év feletti tartalmakról szóló rész is. Ennek sincs itt a helye. Föntebb még nem említettem, de számomra ez a legfontosabb, ha egy oldalt üzemeltetek: a harmónia a játékostársak között. Jó kapcsolati viszonnyal a két játékos között elengedhetetlen, pláne ha együtt játszanak egy kalandban. Szükség van egyetértésre és türelemre. Hiszen ez nem valós időhöz kötött játék, ergo nem mindenki ér rá itt lógni és egész nap nyomatni az FRPG-t. A hiányzásokat mindenképpen közlik, vagy ha nem, akkor utólag. A staff-tagság se tesz kivételt eme dolog alól: nekem is és másoknak is van egy magánélete. Itt és most megkérek mindenkit, hogy tegyétek félre a sürgetést a gyorsabb haladás végett! Ha valaki visszatér egy hosszabb hiányzásból, azt nagy valószínűséggel pótolni fogja. Ha valaki elveti a sulykot ebben és egyéb dolgokban, akkor is kerülje a heves üzenetek megírását, azaz ne kerüljetek flame war-ba. Úgy gondolom, hideg fejjel megoldhatóak a kisebb-nagyobb problémák, s ehhez nincs szükség se kiabálásra levélen belül, se replikázásra. Panasszal élhettek nálam, melyre szintén keresünk megoldást, hogy az oldal békésebb körülményeket nyújtson nektek. Ezért is szeretném, ha gondosan megírt, szépen kinézett hozzászólásokat nyújtanátok, de persze ne tekintsétek minimum elvárásnak. Ebbe beletartozik a szóköz folyamatos használata a pontok és vesszők után, a helyesírás ellenőrzése, valamint az is, mennyire minőséges hozzászólásokat nyújtotok a játék során. Ugyanis vannak olyanok (tapasztaltam), hogy minden erejükkel megpróbálnak szépet írni. Ez meg is látszik, de ilyen körülmények mellett ne utasítsátok vissza a tanácsokat, amik más játékosok vagy staff-októl jön. Jól jöhet, ha írási és fogalmazási készségeidet ezzel fejlesztenéd. Magában az írás is fejleszti a gondolkodást, ám nyugodtan nyüstölhetitek nagyobb, tapasztaltabb játékostársaitokat: minden bizonnyal nem veszik tolakodásnak, ha egy-két PM-ben kér segítséget. Sőt, szerintem örülnek neki, ha azt látjátok, mennyire jókat írnak! Smile



-= Posztolás =-

A posztolást, azaz a hozzászólások megírását nem kötöttem meg maximálisra, de tessék betartani! A minimum sorok számát nem szabtam meg: mindenki annyit ír, amennyi jólesik. Ám amit nem igen szeretek: space-k minden egyes mondat után. Ezt tessék mellőzni, rossz tulajdonság. Egybefolyt hasábnak fog tűnni az egész, ráadásul igénytelennek néz ki. Elég, ha csak bekezdésekként, témaváltásnál használjátok. Fontos, hogy ne befolyásold rábólintás nélkül egy másik játékostársad karakterének cselekedeteit. Semmiképp se. Az NJK-kat, amiket együtt találtok ki, kedvetek szerint irányíthattok a kalandjaitok alatt, ám egy játékos karakter egész más tészta. Beszéljétek meg előre, ha ezt valahogyan meg akarjátok oldani, de lehetőleg békés körülmények közt. A VP-zést teljességgel elutasítom. Mi az a VP? Nemtől függően Vér Pista, Vér Panni, melyek ennyit takarnak: sebezhetetlenek, nem lehet őket megsebesíteni és játsszák a Kisistent. Nem igen szeretem azt, ha egyetlen játékos háttérbe szorítja a többieket. Az ilyen dolgok elkerülése végett, most jó, ha mondom: a kivételezés nem szokásom. Ha valakit "fenyegetné" a VP-zés eshetősége, a nagyobb problémák kialakulása előtt figyelmeztetem. Erre tessék odafigyelni! A káromkodás - mint már a netikettben említettem - itt is szigorúan tilos! A cenzúrázást se fogadom el. Kifejezőképességeteket használjátok a szerepjátékon belüli konfliktushelyzetek lekezelésénél. Szerintem ez nem túl bonyolult, de ha tanács kéne, forduljatok nagyobb, tapasztaltabb játékostársaitokhoz.




-= Szerepjáték =-


Az oldal a Pokémon Mystery of Dungeon játékokon és a fősorozat azon speciális részein alapulnak, melynek karaktereit csak a staff tagság öltheti fel. Az anime szereplőivel beregisztrált tagok törlésre kerülnek, feltéve, ha nem staff-nak, mesélőnek, vagy NJK-nak jelentkeztek. A VP-zés lehetőségét is kizárjuk, s ezúttal a nagyobb dolgokért, mint pl. különleges támadásokért bizony, hogy meg kell szenvedni! Akik még sose játszottak FRPG alapú szerepjátékkal, azt most elmondom: semmi egyebet se kell tennetek, minthogy elkészítitek az előtörténeteiteket. Ha zöld jelzést kaptok, akkor elkezdhetitek a szerepjátékbeli kalandozásaitokat. Nem gond, ha bizonytalanságotokban kérdezősködtök, sőt! Annak nagyon örülök (én legalábbis), ha érdeklődtök, mi hogyan működik az oldalon. A többi staff-ot pedig megkérem, hogy ha kérdéseket kaptok, válaszoljatok rájuk a legnagyobb jóindulattal!

Nos, egyenlőre ennyi, de ha lesz valami változtatás, idejében szólok!
Wink
Vissza az elejére Go down
https://pokemonmodhun.hungarianforum.com
 
-= Útmutató a fórumhoz =-
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magyar Pokémon Mystery Dungeon szerepjáték :: -= Általános =- :: Szabályzat-
Ugrás: